Referencie

Prečítajte si skúsenosti mamičiek, ktoré sa pripravovali na pôrod na našich 5-týždňových kurzoch HypnoPôrodu.

Lenka, Bratislava

To, čo som zažila počas pôrodu druhého syna za pomoci techník hypnopôrodu bolo niečo neskutočné. Naozaj prekrásny pôrod a naozaj bez bolesti, skutočne som cítila len tlaky. Zázrak a úžasná skúsenosť, ktorá vo mne zostane minimálne do konca života :)

Mirka, Bratislava

Bolo to super, ja by som prijala pokojne aj viac výcvikových dní :) Ďakujem!

Kristínka, Piešťany

Som veľmi šťastná, že som sa dozvedela o HypnoPôrode a že som absolvovala kurz. Vďaka tomu som získala sebavedomie a sebadôveru v to, že dokážem ľahko, pokojne a prirodzene porodiť.

Hanka, Španielsko

Dýchacie techniky počas kontrakcii a v záverečnej fáze pôrodu pre mňa neboli jednoduché, pomáhal mi však partner, ktorý mi to často a citlivo pripomínal a celkovo mi bol veľkou oporou. Obaja (vlastne už všetci traja:) ti veľmi za všetko ďakujeme a prajeme ti nech prinášaš úžitok mnohým nastávajúcim rodičom! Má to veľký zmysel!

Barborka a dula Miška, Trenčín

Veľká vďaka za všetko čo som sa s tebou naučila. Nevyužila som do bodky všetko ale hlavné veci, ktoré sme sa učili v praxi urobili zázrak. Lekár skonštatoval, že už dlho nevidel taký pokojný pôrod.

Lenka, Zvolen

Co sa tyka samotneho kurzu najviac sa mi pacili prakticke cvicenia, rady a tvoj velmi zodpovedny pristup a prijemne vystupovanie. Vcelku som velmi rada a vdacna, ze som sa dostala k tebe a ku kurzu, urcite bol porod inym – lepsim zazitkom.

Baška, Trenčín

Kurz bol výborný, aj keď sme ho s manželom absolvovali iba online. Lektorka Katka bola veľmi príjemná, milá a ochotná. Kurz nám pomohol dostať sa do väčšieho kľudu pred pôrodom a veríme, že pôrod zvládneme aj vďaka technikám hypnopôrodu bezproblémovo. Vrelo tento kurz odporučujeme aj ostatným.

Klaudia a René

(lektorka kurzu: Ľudka Tóthová) Tehotenstvo bolo pre nás veľmi krásne obdobie. Už od začiatku sme chceli domáci pôrod a to všetko v nás vytváralo množstvo otázok. Kurz presiahol naše očakávania a dodal nám istotu. Dal nám veľa užitočných vedomostí a pocitov. Najväčšie poznanie je práca s dychom, inštinktmi a vlastnou intuíciou. Áno, odporúčame tento kurz.

Majka

(lektorka kurzu: Ľudka Tóthová) Predtým ako som spoznala Ľudku som vôbec neuvažovala o tom, ze sa da rodiť spôsobom ako je HypnoPôrod. Vďaka tomu, že som absolvovala gratis prvú hodinu som pochopila, že určite chcem v jej kurze pokračovať a skúsiť rodiť prirodzene, aj keď som tomu veľkú šancu v lokálnych pôrodniciach nedávala, nakoľko som bola po prvom pôrode akútnou sekciou. Ľudka ma uistila v tom, že to určite aspoň vyskúšam. Príprava na pôrod pod jej aktívnym vedením mi pomohla zvýšiť si vlastne sebavedomie, že moje telo, BABO, určite vedia, ako majú prísť na tento svet. Vďaka jej relaxáciám, vedeniu som sa i naďalej uisťovala o tom, že psychická vyrovnanosť je zásadná pre pokojný pôrod. Určite mi kurz dal veľký rozhľad oným smerom, smerom k vlastnému objaveniu ženskej sily. Ďakujem za všetko!

Andrea

(lektorka kurzu: Ľudka Tóthová) Tehotenstvo som vnímala od začiatku ako zázračné obdobie. Vedela som, že v sebe pestujem nového človeka a chcela som mu dopriať co najkrajsi príchod na tento svet. Preto som nehľadala klasicke predpôrodné kurzy. Ku kurzu HypnoPôrodu som sa dostala "náhodne". Keďže sa mi táto metóda pozdávala a ukážková hodina bola zdarma, rozhodla som sa ju absolvovať. Po hodine som prišla domov nadšená a bez vahania som chcela pokračovať. Budúceho ocka som namotivovala tiež. Kurz nie len že splnil očakávania, ale dokonca ich predbehol. Páčilo sa mi aj to, že trval dlhšie a nebola to len víkendovka, ako zvyknú tieto kurzy prebiehať. Pre nás to bola doslova informačná bomba. Ako také informácie som predsa len mala, ale toľko detailov a dôležitých informácii som nemala. Ani budúci ocko. Ten sa pred kurzom nechcel zúčastniť pôrodu. Už počas trvania kurzu sa jeho názor zmenil, nakoľko pochopil, aké je to dôležité nie len pre mňa, ale aj pre dieťa. Metóda HypnoPôrodu sa mi veľmi zapáčila, i keď musím priznať, že som ho necvičila poctivo a neprebehol úplne bezbolestne, avšak počas samotného pôrodu som si chvíľkami pripomínala afirmacie a snažila som sa dostať do svojho vnútra, aby som nevnímala bolesť vĺn. Na tie chvíľky sa to podarilo, preto by som chcela odporučiť mamičkám, ktoré majú záujem kurz absolvovať, aby sa na pôrod pripravovali pravidelne a určite sa im podarí porodiť počas krásnej chvíle.

Martina

(lektorka kurzu: Ľudka Tóthová) Tehotenstvo a hlavne pôrod pred HypnoPôrodom som vnímala po prvom pôrode veľmi traumatizujúco... Prvý pôrod bol celodenný, nepostupujúci a mala som veľký strach opäť rodiť... HypnoPôrod ma naučil nemať z pôrodu strach, ale tešiť sa na pôrod, užívať si tehotenstvo, napojiť sa na dieťatko a hlavne uvoľniť sa a relaxovať... Ľudka je jedna úžasná osôbka s veľkým ❤️-čkom, pomôže a poradí kedykoľvek... môžem každému len odporučiť... Môj druhý pôrod - vždy som bola v kontakte s Ľuďkou, aj keď sa kurz skončil... bola som 10. deň po termíne a ak by sa nespustil pôrod mala som byť v pondelok hospitalizovaná... vyvolávačku som veľmi nechcela a tak mi v sobotu pred polnocou manžel prečítal cvičenie z kurzu - Výlet balónom... potom som si ľahla a pustila afirmácie... v tom mi praskla plodová voda a išli sme do nemocnice, kontrakcie som mala pravidelne každých 7 minút, počúvala som afirmácie, bola som uvoľnená a tešila sa na pôrod... keď sme prišli do nemocnice, najprv mi urobili vyšetrenie a CTG záznam, tak boli kontrakcie nepravidelne a bola som otvorená len na 1 cm... potom som vošla do sprchy, počúvala afirmácie a vizualizovali si, čo sme sa na kurze naučili... behom hodinky boli kontrakcie každé dve minútky a ja som bola otvorená na 6 cm... bola som prekvapená ako krásne a hladko to ide... snažila som sa každú kontrakciu predýchať a už sme volali manžela a bola som na pôrodnej sále... neviem kde sa stala chyba, možno som potrebovala viac času, doktorka už videla hlavičku bola som blízko, ale žiaľ nemohli nič riskovať, keďže som bola po cisárskom a nešlo to... tak nakoniec urobili cisársky, mala som veľké dieťatko... ale proste ten pokoj a kľud čo som zažívala v sebe bolo niečo nádherné, takže aj keď pôrod neskončil tak, ako som si predstavovala, určite mi kurz dal veľmi veľa a naše bábätko je teraz spokojné a usmievavé ❤️

Petronela

(lektorka kurzu: Ľudka Tóthová) Prečo povedať ÁNO kurzu HypnoPôrodu. Dňa 18.3.2022 sa nám narodila naša druhá dcérka Katarína. Nedá mi nespomenúť ale pôrod prvorodenej, po ktorom som už nikdy nechcela mať deti. Nebudem ho opisovať, ale skončil takmer mojim exitom. Bola som sklamaná, frustrovaná a traumatizovaná z najťažšej udalosti v mojom živote. Po roku a pól sme otehotneli opäť. Bola som z časti racionálne pripravená, ale duševne vôbec. Vedela som že nemám ešte spracovaný prvý pôrod a netušila som ako zvládnem druhý. Skúšala som hľadať rôzne terapie, odborníkov no nič z toho čo som našla nesúznel s tým, čomu verím. Na Vianoce som sa náhodou dozvedela o tomto kurze. Knihu som už poznala, ale netušila som že to tu niekto aj vyučuje. Neváhala som. Mala som tri mesiace do pôrodu, ktorý som netušila ako zvládnem. Ľudka Tóthová, moja skvela a láskavá lektorka ma počas piatich týždňov naučila prepojiť vedome dýchanie, relaxovanie a afirmovanie v jednom. Naučila som sa kopec užitočných technik, ktoré som mohla použiť s manželom ako mojím podporovateľom. Tréning je v tomto bode kľúčový. Kamošky ktoré poznali dýchanie podľa hypnoporodu, ale nenacvičovali ho, ho nedokázali realne v praxi použiť. Chce to preto odhodlanie, zanietenie a vytrvalosť. Ja osobne som dostala pochvalu za dýchanie. Prvý pôrod som vzdala a iba som kričala. Tento som si viedla vlastným tempom, každú jednu vlnu som stopercentne predýchala a najmä vítala s otvorenou náručou, pretože som vedela že už prichádza. Dopoludnia doma, keď vlny prichádzali každých 10 minút som si dala ešte uvoľňujúci kúpeľ, bylinnú náparku a moja mamina mi masírovala jemne oblasť krížov. Potom mi bolo prijemne na fit lopte, pri každej vlne som si predstavovala ako sa krásne otváram vďaka afirmácii (kvet ruže), všetko som prijímala ako sa deje a veľmi som sa tešila. O štvrtej už boli vlny každých 5 minút tak sme šli do nemocnice. Krčok otvorený na cca 4 cm. Doktorka prekvapená že rodím, pretože si nevšimla žiaden kŕč na mojej tvári. O piatej sa to začalo zintenzívňovať. Používala som polohu na 4 na fitlopte s hlavou, na striedačku so záchodom. Túžila som porodiť do vane, ale tú tam nemali. Skúsila som si ľahnúť na pravý bok na kreslo a bola to krásna úľava s ľavou nohou vyvýšenou. To pôrod tak popohnalo ze prišli posledné tri vlny. S prvou mi praskla voda a ja som cítila ako sa hlavička posunula úplne nadol. Prišiel lekár. Manžel mi podržal nohu a na posledné dve krásne predýchané vlny prišla Katarínka. Bolo to neskutočne cítiť ako zo mňa krásne vychádza úplne dokonale. Po pôrode som bola veselá, čulá a veľmi šťastná. Doktor pochvaľoval moje dýchanie. Aj lekárka ktorá mala službu sa prišla pozrieť. Chcela vidieť iný pôrod, na aký je zvyknutá. Jediné čo považujem za nedokonalé sú mierne popôrodné rany, ktorých vznik môj lekár predpokladal na základe tých predchádzajúcich. Bol však milo prekvapený, že sú tak mierne.

© 2023 HypnoPorod.sk